Telefon
WhatsApp
Güngören'in çocukları kreşine kavuşuyor

Okul öncesi dönemde çocuklara güvenli ve sağlıklı bir ortam sağlamak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından hayata geçirilen Yuvamız İstanbul projesi, kısa zamanda büyük ilgi gördü. Yürütme programının Boğaziçi Üniversitesi ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) eğitmenleri tarafından belirlendiği proje ile İstanbul’da yaşayan tüm çocuklara eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, kadın istihdamının gözetilmesi, aile eğitimine ve gelişimine katkı sunulması ile çocuğun tüm gelişim alanlarının desteklenmesi hedefleniyor.

ÇALIŞAN ANNELERİN GÖZÜ ARKADA KALMAYACAK
Özellikle çalışan annelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakıp iş ve sosyal hayatlarına dönebilecekleri merkezler şehrin önemli bir sosyal sorununa da çözüm üretiyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, “Gün gelecek, size söz verdiğimiz gibi İstanbul’un her mahallesinde çocuklarımız yuvalarıyla buluşacak. Eğitimde fırsat eşitliğinden mahrum kalan çocuklarımız için de her şey çok güzel olacak” cümleleriyle anlattığı projede yeni bir aşamaya gelindi.

BAŞVURULAR 8 NİSAN'A KADAR DEVAM EDİYOR
Puantaj sistemi ile çok sayıda sosyal ve ekonomik faktör dikkate alınarak eğitime katılacak çocukların belirlendiği projeye, 3-6 yaş aralığındaki çocukların aileleri başvurabilir. Kayıt işlem formuna ve projeyle ilgili detaylı bilgiye yuvamiz.ibb.istanbul sitesinden ulaşılıyor. Ebeveynler ayrıca 153 çağrı merkezini arayarak başvuru yapabiliyorlar. 

Ön kayıt için aşağıdaki linke tıklayınız.

???? Başvuru: https://yuvamiz.ibb.istanbul

Bir şunu diyen bir yazı 'yuvamız iSTANBUL BAŞVURU TARİHİ 30 MART- 8NİSAN STสnอU 150 YUVAMIZ İSTANBUL'UN MAHALLEYE 150 KREŞ YENİ MERKEZLERİ AÇILIYOR! 3-6 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR EĞİTİME KAVUŞUYOR BAHÇELIEVLER KOCASİNAN MERKEZ MAHALLESİ, KARADENİZ CADDES BAHÇELİEVLER ZAFER MAHALLESİ, GÜNEŞ SOKAK, NO: 5/7 れ GENÇOSMANMAHALLESI, DOĞANBEYCADDESİ, DOĞANBEY GÜNGÖREN AKYILDIZ SOKAK, れん PENDİK ZÜLAL SOKAK, NO:3 İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MiLYON MiLYO Calısıoruz' görseli olabilir

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Güngören Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği